  • SER1360-651KLD
SER1360-651KLD
advertisement
Manufacturer No:
SER1360-651KLD
HK JDW NO:
3194-SER1360-651KLD
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
SER1360-651KLD
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SER1360-651KLD
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2007
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    650 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    16.9A
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    23A
  • Case/Size Code
    5050
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    850mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    0.65 µH
  • RMS Current (Irms)
    16.9A
  • Height
    5.8mm
  • Length
    13mm
  • Width
    12.9mm