  • SER1412-102MED
SER1412-102MED
advertisement
Manufacturer No:
SER1412-102MED
HK JDW NO:
3194-SER1412-102MED
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
SER1412-102MED
Description:
Quantity:
In Stock : 796
Step5Bar-code shipping tag
SER1412-102MED
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    37A
  • Frequency - Self Resonant
    78MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    28.9A
  • Case/Size Code
    6047
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.43mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    1 µH
  • RMS Current (Irms)
    37A
  • Height
    12.66mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    12mm