  • SER2011-601MLB
SER2011-601MLB
advertisement
Manufacturer No:
SER2011-601MLB
HK JDW NO:
3194-SER2011-601MLB
Package:
Datasheet:
SER2011-601MLB
Step5Bar-code shipping tag
SER2011-601MLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    3
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    600 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    40A
  • Frequency - Self Resonant
    124MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    90A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.2mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.6 µH
  • RMS Current (Irms)
    40A
  • Height
    10.67mm
  • Length
    19.69mm
  • Width
    19.55mm