  • SF11592A-1092MSL.GN
SF11592A-1092MSL.GN
advertisement
Manufacturer No:
SF11592A-1092MSL.GN
HK JDW NO:
736-SF11592A-1092MSL.GN
Description:
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
Step5Bar-code shipping tag
SF11592A-1092MSL.GN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    Square - 91.5mm Lx91.5mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    6.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Current Rating
    60mA
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    42000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    42000 hours
  • RPM
    1700 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    26.0 CFM (0.728m3/min)
  • Noise
    30.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.090 in H2O (22.4 Pa)
  • Rated Power
    7W
  • Height
    91.5mm
  • Length
    92mm
  • Width
    25mm