  • SFAJC5000221MC1
SFAJC5000221MC1
advertisement
Manufacturer No:
SFAJC5000221MC1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFAJC5000221MC1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFAJC5000221MC1
Description:
EMI Feedthrough Filters 500V 220pF C0G C Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFAJC5000221MC1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFAJ
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    220pF
  • Number of Functions
    1
  • Max DC Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M3x0.5
  • Insertion Loss
    10dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm