  • SFAKL0500473MX1
SFAKL0500473MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFAKL0500473MX1
HK JDW NO:
419-SFAKL0500473MX1
Datasheet:
SFAKL0500473MX1
Description:
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFAKL0500473MX1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    0.047μF
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    10A