  • SFBCC0500473MX1
SFBCC0500473MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFBCC0500473MX1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFBCC0500473MX1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFBCC0500473MX1
Description:
EMI Feedthrough Filters 50V .047uF X7R 20% C Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFBCC0500473MX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFBC
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    0.047μF
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    0.5 µH
  • Max DC Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    8-32
  • Output Impedance
    50Ohm Ω