  • SFBCC5000150ZC1
SFBCC5000150ZC1
advertisement
Manufacturer No:
SFBCC5000150ZC1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFBCC5000150ZC1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFBCC5000150ZC1
Description:
CAP FEEDTHRU 15PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFBCC5000150ZC1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFBC
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    15pF
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    8-32
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insertion Loss (Max)
    7 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm