  • SFBCP0500203ZX1
SFBCP0500203ZX1
advertisement
Manufacturer No:
SFBCP0500203ZX1
HK JDW NO:
419-SFBCP0500203ZX1
Datasheet:
SFBCP0500203ZX1
Description:
EMI Feedthrough Filters 50V .02uF X7R Pi FILTER W/NUTS
Step5Bar-code shipping tag
SFBCP0500203ZX1
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFBC
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    0.02μF
  • Inductance
    0.5 µH
  • Max DC Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Thread Size
    8-32
  • Output Impedance
    50Ohm Ω