  • SFECF10M7HA00-R0
SFECF10M7HA00-R0
advertisement
Manufacturer No:
SFECF10M7HA00-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-SFECF10M7HA00-R0
Package:
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
SFECF10M7HA00-R0
Description:
FILTER 10.7 MHZ 180 KHZ BAND SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFECF10M7HA00-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERAFIL®, SFECF
  • Size / Dimension
    0.136Lx0.122W 3.45mmx3.10mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    10.7MHz Center
  • Case Code (Metric)
    3531
  • Case Code (Imperial)
    1412
  • Impedance
    330Ohm
  • Bandwidth
    180kHz
  • Filter Type
    FM
  • Insertion Loss (dB)
    4 dB
  • Height
    1.397mm
  • Length
    3.45mm