  • SFKBC5000150ZC0
SFKBC5000150ZC0
advertisement
Manufacturer No:
SFKBC5000150ZC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFKBC5000150ZC0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFKBC5000150ZC0
Description:
CAP FEEDTHRU 15PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFKBC5000150ZC0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2014
  • Series
    SFKB
  • Size / Dimension
    0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    15pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    6-32
  • Insertion Loss (Max)
    7 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    4.4mm
  • Height
    10.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C