  • SFKKL0500473MX0
SFKKL0500473MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFKKL0500473MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFKKL0500473MX0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFKKL0500473MX0
Description:
EMI Feedthrough Filters 50V .047uF X7R L-C FILTER W/O NUTS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFKKL0500473MX0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFKK
  • Size / Dimension
    0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    0.047μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch)
  • Inductance
    0.5 µH
  • Max DC Current
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Circuit Type
    Filter
  • Thread Size
    M3.5x0.5
  • Insertion Loss (Max)
    70 dB
  • Diameter
    4.4mm
  • Height
    10.6mm