  • SFNOC1000221ZC0
SFNOC1000221ZC0
advertisement
Manufacturer No:
SFNOC1000221ZC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFNOC1000221ZC0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFNOC1000221ZC0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.402L 3.50mmx10.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    220pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.5XH10.2 (mm)/D0.138XH0.402 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M2.5x0.45
  • Insertion Loss (Max)
    29 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    3.5mm
  • Height
    10.2mm