  • SFR16S0005769FR500
SFR16S0005769FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR16S0005769FR500
HK JDW NO:
886-SFR16S0005769FR500
Description:
FIXED RESISTOR, 57.6Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 5496
Step5Bar-code shipping tag
SFR16S0005769FR500
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Diameter
    0.45 mm