  • SFSTC2000103MX0
SFSTC2000103MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFSTC2000103MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSTC2000103MX0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSTC2000103MX0
Description:
EMI Feedthrough Filters 200V .01uF X7R 20% C FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFSTC2000103MX0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSTC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.110L 4.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.0XH2.0 (mm)/D0.157XH0.079 (inch)
  • Current
    10A
  • Max DC Current
    15A
  • Circuit Type
    Filter
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss (Max)
    60 dB
  • Diameter
    4mm
  • Height
    2mm