  • SFSUC5000102MX0
SFSUC5000102MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFSUC5000102MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSUC5000102MX0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSUC5000102MX0
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFSUC5000102MX0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSUC
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.118L 6.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.5XH3.0 (mm)/D0.256XH0.118 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    23dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.5mm
  • Height
    3mm