  • SFW26R-1STE1
SFW26R-1STE1
advertisement
Manufacturer No:
SFW26R-1STE1
HK JDW NO:
44-SFW26R-1STE1
Description:
SFW-R Series FFC, FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 26 Positions Surface Mount, Right Angle Tin Alloy
Step5Bar-code shipping tag
SFW26R-1STE1
    Phosphor Bronze
  • Contact Plating
    Tin
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Positions
    26
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Depth
    6.5mm
  • Contact Finish
    Tin Alloy
  • Number of Contacts
    26
  • Housing Color
    Brown
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Wire/Cable Type
    Straight
  • Flat Flex Type
    FFC, FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Cable End Type
    Straight, Tapered
  • Actuator Color
    Black
  • Length
    31.8mm
  • Height Above Board
    0.106 2.70mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm 0.33mm