  • SG731JTTD394M
SG731JTTD394M
advertisement
Manufacturer No:
SG731JTTD394M
HK JDW NO:
430-SG731JTTD394M
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SG73 Series, Thick Film, 390kOhm, 0.1W 1/10W, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG731JTTD394M
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    390kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%