  • SG733ATTE393M
SG733ATTE393M
advertisement
Manufacturer No:
SG733ATTE393M
HK JDW NO:
430-SG733ATTE393M
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SG73 Series, Thick Film, 39kOhm, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG733ATTE393M
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm