  • SG73P1ETTP1910D
SG73P1ETTP1910D
advertisement
Manufacturer No:
SG73P1ETTP1910D
HK JDW NO:
430-SG73P1ETTP1910D
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SG73P1ETTP1910D
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    191Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%