  • SG73P2BTTD4R3J
SG73P2BTTD4R3J
advertisement
Manufacturer No:
SG73P2BTTD4R3J
HK JDW NO:
430-SG73P2BTTD4R3J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SG73P Series, Thick Film, 4.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73P2BTTD4R3J
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm