  • SG73S2BTTD3920F
SG73S2BTTD3920F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2BTTD3920F
HK JDW NO:
430-SG73S2BTTD3920F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73S Series, Thick Film, 392Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2BTTD3920F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG73S
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    392Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm