  • SG73S2ETTD1R47F
SG73S2ETTD1R47F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2ETTD1R47F
HK JDW NO:
430-SG73S2ETTD1R47F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73S Series, Thick Film, 1.47Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2ETTD1R47F
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.47Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm