  • SI-B8R151550WW
SI-B8R151550WW
advertisement
Manufacturer No:
SI-B8R151550WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-SI-B8R151550WW
Package:
Datasheet:
Description:
LED 5000K 80CRI LM561B
Step5Bar-code shipping tag
SI-B8R151550WW
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Series
    LT-M552B
  • Size / Dimension
    550.00mm Lx18.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Obsolete
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24.7V
  • Viewing Angle
    115°
  • Current - Test
    600mA
  • Lens Style
    Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    142 lm/W
  • CCT (K)
    5000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Forward Voltage
    24.7V
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    50°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2100lm Typ
  • Height
    5.80mm
  • Length
    550mm
  • Width
    18mm