  • SI-B8T081280WW
SI-B8T081280WW
advertisement
Manufacturer No:
SI-B8T081280WW
HK JDW NO:
700-SI-B8T081280WW
Step5Bar-code shipping tag
SI-B8T081280WW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    140 lm/W
  • CCT (K)
    4000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • Forward Voltage
    11.6V
  • Current - Max
    1.2A
  • Temperature - Test
    45°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1140lm Typ
  • Height
    5.60mm
  • Length
    280mm
  • Width
    40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Published
    2013
  • Series
    LT-H284A
  • Size / Dimension
    280.00mm Lx40.00mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    White, Neutral
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Max Current Rating
    1.2A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    11.6V
  • Current - Test
    700mA