  • SI-LS100SRAF
SI-LS100SRAF
advertisement
Manufacturer No:
SI-LS100SRAF
HK JDW NO:
124-SI-LS100SRAF
Quantity:
In Stock : 4211
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SI-LS100SRAF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Housing Material
    Glass fibre
  • Operating Temperature
    -30°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SI-LS100
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 6A DC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Depth
    30.5mm
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Actuator Type
    Panel Disconnect
  • Circuit
    3PST-2NC/1NO
  • Switch Function
    On-Off, Off-On
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Length
    30mm
  • Width
    100mm