  • SIL05E123G
SIL05E123G
advertisement
Manufacturer No:
SIL05E123G
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-SIL05E123G
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIL05E123G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    5
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    200mW
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Number of Elements
    4
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    4
  • Network Type
    BUSSED
  • Length
    12.7mm