  • SIL06C-12SADJ-V
SIL06C-12SADJ-V
advertisement
Manufacturer No:
SIL06C-12SADJ-V
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-SIL06C-12SADJ-V
Package:
9-SIP Module
Datasheet:
SIL06C-12SADJ-V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIL06C-12SADJ-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    SIL06C (30W)
  • Size / Dimension
    1.20Lx0.32W x 0.61 H 30.5mmx8.1mmx15.5mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XSMA-P8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    13.8V
  • Output Voltage
    0.9V
  • Voltage - Output 1
    0.9V~5V
  • Voltage - Input (Min)
    10.2V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Output Power
    30W