  • SIT1602AIA1-18S
SIT1602AIA1-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602AIA1-18S
HK JDW NO:
707-SIT1602AIA1-18S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602AIA1-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602AIA1-18S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT1602
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1.3μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Max Supply Current
    3.9mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm