  • SIT1602BIT1-25E
SIT1602BIT1-25E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BIT1-25E
HK JDW NO:
707-SIT1602BIT1-25E
Datasheet:
SIT1602BIT1-25E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BIT1-25E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.2mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm