  • SIT1618AAE1-33S
SIT1618AAE1-33S
advertisement
Manufacturer No:
SIT1618AAE1-33S
HK JDW NO:
707-SIT1618AAE1-33S
Datasheet:
SIT1618AAE1-33S
Step5Bar-code shipping tag
SIT1618AAE1-33S
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT1618
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    8.5μA
  • Available Frequency Range
    7.3728MHz~48MHz
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm