  • SIT2024AAES-28E
SIT2024AAES-28E
advertisement
Manufacturer No:
SIT2024AAES-28E
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT2024AAES-28E
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
SIT2024AAES-28E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT2024AAES-28E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Supply (Max)
    4.8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT2024
  • Size / Dimension
    0.114Lx0.064W 2.90mmx1.63mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm