  • SIT2025BAFS1-25N
SIT2025BAFS1-25N
advertisement
Manufacturer No:
SIT2025BAFS1-25N
HK JDW NO:
707-SIT2025BAFS1-25N
Datasheet:
SIT2025BAFS1-25N
Step5Bar-code shipping tag
SIT2025BAFS1-25N
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT2025B
  • Size / Dimension
    0.114Lx0.063W 2.90mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Physical Dimension
    3.05mm x 1.75mm x 1.45mm
  • Operating Frequency
    115.2MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Available Frequency Range
    115.2MHz~137MHz
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm