  • SIT3807ACGG-25EE
SIT3807ACGG-25EE
advertisement
Manufacturer No:
SIT3807ACGG-25EE
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT3807ACGG-25EE
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3807ACGG-25EE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3807ACGG-25EE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT3807
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1.544MHz~49.152MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm