  • SIT3808AIDC-18EZ
SIT3808AIDC-18EZ
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808AIDC-18EZ
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT3808AIDC-18EZ
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3808AIDC-18EZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808AIDC-18EZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT3808
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~80MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm