  • SIT3822AI-2D-25EG
SIT3822AI-2D-25EG
advertisement
Manufacturer No:
SIT3822AI-2D-25EG
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT3822AI-2D-25EG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3822AI-2D-25EG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3822AI-2D-25EG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    10 ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    35mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    220MHz~625MHz
  • Max Supply Current
    55mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C