  • SIT5155ACCFK-33VT
SIT5155ACCFK-33VT
advertisement
Manufacturer No:
SIT5155ACCFK-33VT
HK JDW NO:
707-SIT5155ACCFK-33VT
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT5155ACCFK-33VT
Step5Bar-code shipping tag
SIT5155ACCFK-33VT
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    57mA
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.06mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    55mA
  • Available Frequency Range
    10MHz~40MHz
    1 PPM/FIRST YEAR
  • Control Voltage-Max
    2.97V
  • Control Voltage-Min
    0.33V
  • Frequency Deviation/Pullability
    6.25 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.042 1.06mm