  • SIT5155AI-FKA25J E
SIT5155AI-FKA25J E
advertisement
Manufacturer No:
SIT5155AI-FKA25J E
HK JDW NO:
707-SIT5155AI-FKA25J E
Step5Bar-code shipping tag
SIT5155AI-FKA25J E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Current - Supply (Max)
    53mA
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.06mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    120ns
  • Fall Time-Max
    75ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    51mA
  • Available Frequency Range
    10MHz~40MHz
  • Frequency Deviation/Pullability
    100 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.042 1.06mm