  • SIT8008AIR1-18E
SIT8008AIR1-18E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AIR1-18E
HK JDW NO:
707-SIT8008AIR1-18E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8008AIR1-18E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AIR1-18E
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT8008
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Voltage
    1.98V
  • Min Supply Voltage
    1.62V
  • Max Supply Current
    3.9mA
  • Max Junction Temperature (Tj)
    150°C
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm