  • SIT8008AIU1-33E
SIT8008AIU1-33E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AIU1-33E
HK JDW NO:
707-SIT8008AIU1-33E
Datasheet:
SIT8008AIU1-33E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AIU1-33E
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT8008
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4mA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Max Junction Temperature (Tj)
    150°C
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm