  • SIT8008BIE7-28S
SIT8008BIE7-28S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BIE7-28S
HK JDW NO:
707-SIT8008BIE7-28S
Datasheet:
SIT8008BIE7-28S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BIE7-28S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.3μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.6002mm