  • SIT8008BIU2-18S
SIT8008BIU2-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BIU2-18S
HK JDW NO:
707-SIT8008BIU2-18S
Datasheet:
SIT8008BIU2-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BIU2-18S
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    SiT8008B
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1.3μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.1mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm