  • SIT8009ACB21-28N
SIT8009ACB21-28N
advertisement
Manufacturer No:
SIT8009ACB21-28N
HK JDW NO:
707-SIT8009ACB21-28N
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8009ACB21-28N
Step5Bar-code shipping tag
SIT8009ACB21-28N
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT8009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Current - Supply (Max)
    7.5mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    115MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm