  • SIT8009BCT11-25E
SIT8009BCT11-25E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8009BCT11-25E
HK JDW NO:
707-SIT8009BCT11-25E
Datasheet:
SIT8009BCT11-25E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8009BCT11-25E
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    6.4mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    125.123456MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Available Frequency Range
    115MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm