  • SIT8009BCT21-18S
SIT8009BCT21-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8009BCT21-18S
HK JDW NO:
707-SIT8009BCT21-18S
Datasheet:
SIT8009BCT21-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8009BCT21-18S
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    5.6mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    125.123456MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4mA
  • Available Frequency Range
    115MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm