  • SIT8209AC-G-25E
SIT8209AC-G-25E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8209AC-G-25E
HK JDW NO:
707-SIT8209AC-G-25E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8209AC-G-25E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8209AC-G-25E
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SiT8209
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    36mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    31mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    80.000001MHz~220MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm