  • SIT8918AAR1-28S
SIT8918AAR1-28S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918AAR1-28S
HK JDW NO:
707-SIT8918AAR1-28S
Datasheet:
SIT8918AAR1-28S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918AAR1-28S
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    8.5μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm