  • SIT8920AMB3-28S
SIT8920AMB3-28S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8920AMB3-28S
HK JDW NO:
707-SIT8920AMB3-28S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8920AMB3-28S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8920AMB3-28S
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT8920
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    8.5μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm