  • SIT9002AC-23H25ST
SIT9002AC-23H25ST
advertisement
Manufacturer No:
SIT9002AC-23H25ST
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9002AC-23H25ST
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9002AC-23H25ST
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT9002AC-23H25ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT9002
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Standby
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    77mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~199MHz
  • Max Supply Current
    77mA
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -2.00% Down Spread
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm