  • SIT9002AI-28N33DX
SIT9002AI-28N33DX
advertisement
Manufacturer No:
SIT9002AI-28N33DX
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9002AI-28N33DX
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9002AI-28N33DX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT9002AI-28N33DX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SiT9002
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    LVDS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    85mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~220MHz
  • Max Supply Current
    85mA
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -4.00% Down Spread
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm